Zadbajmy o bezpieczeństwo na naszych drogach

Ogólnopolska akcja społeczna ”Zadbajmy o bezpieczeństwo na naszych drogach”jest odpowiedzią na zagrożenia które mogą spotkać nas i nasze dzieci podczas uczestnictwa w ruchu drogowym. Akcja została objęta Patronatem honorowym - Krajowego Duszpasterza Kierowców.

http://www.duszpasterstwokierowcow.pl/?pl_patronat-honorowy,173

 

W pierwszej odsłonie pod tytułem ”Widoczni biegacze” zrealizowane zostały dwa filmy: - 30 sekundowy spot, 

do wykorzystania w kinach, na telebimach, środkach komunikacji miejskiej, itd.

oraz dłuższy 3 minutowy film, który będzie wykorzystywany podczas spotkań, szkoleń, prezentacji, itd.

Przedstawione w nich zostały niebezpieczeństwa wynikające z niedostatecznego oznakowania przy użyciu elementów odblaskowych lub świetlnych niechronionych uczestników ruchu drogowego.Na filmach pokazane zostały nieprawidłowo lub zupełnie nieoznakowane osoby w trakcie biegu oraz jazdy na rowerach w warunkach niedostatecznej widoczności.

Oraz w celu porównania bardzo widoczne osoby prawidłowo oznakowane.

Użycie elementów odblaskowych oraz świetlnych, umożliwia zauważenie osób znajdujących się na drodze z odległości kilkuset metrów, natomiast nieoznakowanych z odległości zaledwie kilkudziesięciu metrów. W zdecydowany sposób wpływa to na możliwość podjęcia prawidłowej reakcji przez kierującego pojazdem i uniknięcie potrącenia osoby znajdującej się na drodze.

Straż Miejska w Szczecinku przez cały rok spotyka się z dziećmi w przedszkolach i szkołach gdzie mówione  jest o bezpieczeństwie na drodze. Finał odbywa się w Kinie Wolność pod hasłem " Z odblaskiem bezpieczniej"

STATYSTYKI

03.12 - 09.12.2018

Liczba zgłoszeń: 58
Liczba interwencji: 100
Zdarzenia ujawnione przez monitoring: 22
Dowóz zwierząt do schroniska: 5

11 - 12 - 2018

Tygodniowy raport

W okresie od 03.12.2018 r. do 09.12.2018 r. strażnicy podjęli 100 interwencji w stosunku do 99 osób. Za pomocą kamer monitoringu wizyjnego operatorzy ujawni 22 zdarzenia. W pięciu przypadkach udzielano pomocy w uruchomieniu samochodów oraz założono sześć blokad na koła pojazdów.

Więcej Czytaj dalej