Pies bez jedzenia i picia,padnięte gołębie

W dniu 19.08 dyżurny Straży Miejskiej w Szczecinku otrzymał telefoniczne zgłoszenie o działce, na której znajduje się pies uwiązany na dwumetrowym łańcuchu bez wody i pożywienia, którego właściciel nie pojawia się tam od kilku dni. Na działce znajdował się również pozamykany gołębnik. Pomimo ustalenia danych właściciela działki nie udało się z nim skontaktować. W dwóch kolejnych dniach zarówno strażnicy jak i dzielnicowy usiłowali się skontaktować z właścicielem działki. Jak ustalono najprawdopodobniej z powodu nadużywania alkoholu „zapomniał” o swoich obowiązkach.

W dniu 21.08 z uwagi na to, że pies był bardzo agresywny wraz z pracownikiem schroniska dla zwierząt strażnicy przewieźli tego psa do schroniska. Pies od kilku dni był pozbawiony wody i jedzenia przez właściciela. Jedynie sąsiedzi starali się go dokarmiać. Po otworzeniu gołębnika znajdującego się na tej działce, znaleziono około 20 zdechłych na skutek braku wody i pożywienia gołębi. Pozostałe piętnaście jeszcze żywe, zabezpieczono w schronisku dla zwierząt. O opisanym fakcie powiadomiono Policję oraz Powiatowego Lekarza Weterynarii.

STATYSTYKI

13.05 -19.05.2019

Liczba zgłoszeń: 37
Liczba interwencji: 101
Zdarzenia ujawnione przez monitoring: 33
Dowóz zwierząt do schroniska/lecznicy: 8

21 - 05 - 2019

Tygodniowy raport

W okresie od 6.05.2019 r. do 12.05.2019 r. strażnicy podjęli 101 interwencji w stosunku do 89 osób. Mieszkańcy Szczecinka w tym czasie zgłosili 37 interwencje. Za pomocą kamer monitoringu wizyjnego operatorzy ujawni 33 zdarzenia

Więcej Czytaj dalej