Pies bez jedzenia i picia,padnięte gołębie

W dniu 19.08 dyżurny Straży Miejskiej w Szczecinku otrzymał telefoniczne zgłoszenie o działce, na której znajduje się pies uwiązany na dwumetrowym łańcuchu bez wody i pożywienia, którego właściciel nie pojawia się tam od kilku dni. Na działce znajdował się również pozamykany gołębnik. Pomimo ustalenia danych właściciela działki nie udało się z nim skontaktować. W dwóch kolejnych dniach zarówno strażnicy jak i dzielnicowy usiłowali się skontaktować z właścicielem działki. Jak ustalono najprawdopodobniej z powodu nadużywania alkoholu „zapomniał” o swoich obowiązkach.

W dniu 21.08 z uwagi na to, że pies był bardzo agresywny wraz z pracownikiem schroniska dla zwierząt strażnicy przewieźli tego psa do schroniska. Pies od kilku dni był pozbawiony wody i jedzenia przez właściciela. Jedynie sąsiedzi starali się go dokarmiać. Po otworzeniu gołębnika znajdującego się na tej działce, znaleziono około 20 zdechłych na skutek braku wody i pożywienia gołębi. Pozostałe piętnaście jeszcze żywe, zabezpieczono w schronisku dla zwierząt. O opisanym fakcie powiadomiono Policję oraz Powiatowego Lekarza Weterynarii.

STATYSTYKI

03.12 - 09.12.2018

Liczba zgłoszeń: 58
Liczba interwencji: 100
Zdarzenia ujawnione przez monitoring: 22
Dowóz zwierząt do schroniska: 5

11 - 12 - 2018

Tygodniowy raport

W okresie od 03.12.2018 r. do 09.12.2018 r. strażnicy podjęli 100 interwencji w stosunku do 99 osób. Za pomocą kamer monitoringu wizyjnego operatorzy ujawni 22 zdarzenia. W pięciu przypadkach udzielano pomocy w uruchomieniu samochodów oraz założono sześć blokad na koła pojazdów.

Więcej Czytaj dalej