Tydzień Straży Miejskiej

W okresie od 21.08.2017 r. do 27.08.2017 r. strażnicy podjęli 91 interwencji w stosunku do 106 osób. Za pomocą kamer monitoringu miejskiego operatorzy ujawnili
31 zdarzeń, z czego w 29 przypadkach interwencję podejmowali strażnicy miejscy.

 23.08.2017 r. około godziny 12:30 kolejny przypadek podrzucenia bezdomnych zwierząt przez osoby z „Fundacji dla zwierząt Hałabajówka” z pod Białogardu. Na gorącym uczynku ujęto trzy osoby, które część zwierząt zdążyły porzucić na ul: Rybackiej. Już wcześniej fundacja ta podrzucała psy i koty na terenie Szczecinka.

 23.08.2017 około godziny 17:50 dyżurny straży miejskiej otrzymał telefoniczne zgłoszenie
o młodzieży spożywającej alkohol w piaskownicy na placu zabaw przy ul: Koszalińskiej. Patrol straży miejskiej, który udał się tam wylegitymował siedem osób, z czego tylko jeden był pełnoletni reszta to nieletni. Trzy osoby z nich znajdowały się pod wpływem alkoholu
w tym dwóch nieletnich w wieku 15 lat. W piaskownicy znajdowały się zakopane butelki po alkoholu, który wypili. Obaj nieletni zostali przekazani Policji.

 24.08.2017 r. około godziny 17:05 patrol straży miejskiej patrolujący ul: 1 Maja minęła kobieta jadąca motocyklem. Po chwili na zakręcie kobieta ta przewróciła się z motocyklem. Po dojechaniu do niej, siedziała z wykrzywioną nogą i jęczała z bólu, a przez nogawkę spodni przesączała się krew. Strażnicy unieruchomili jej nogę. Z uwagi na to, że karetka do tego zdarzenia została zadysponowana z Barwic a kobieta nie mogła wytrzymać z bólu na jej prośbę przewieziono ją radiowozem do szpitala.

 25.08.2017 około godziny 0:15 patrol straży miejskiej patrolujący ul: Wyszyńskiego zauważył rowerzystę, który wyjechał z ulicy Winnicznej na ul: Wyszyńskiego nie stosując się do znaku drogowego „zakaz wjazdu rowerów”, nie posiadał wymaganego oświetlenia a z tyłu na koszyku przewoził młoda kobietę. Oboje zostali wylegitymowani. Kierującym okazał się nieletni, od które było czuć ostrą woń alkoholu. Nieletniego przekazano patrolowi policji.

 26.08.2017 Około godziny 9:20 dyżurny straży miejskiej otrzymał zgłoszenie o pobiciu mężczyzny na przystanku komunikacji miejskiej przy ul: Koszalińskiej. Patrol, który udał się na miejsce zastał we wskazanym miejscu pokrzywdzonego, który miał zakrwawioną twarz
i dłonie oraz świadków, którzy twierdzili, że sprawca na widok radiowozu uciekł. Na miejsce wezwano zespół ratunkowy, który zabrał poszkodowanego do szpitala.

 27.08.2017 R. około godziny 7:43 dyżurny straży miejskiej otrzymał telefoniczne wezwanie na interwencję. Jak wynikało ze zgłoszenia pod balkonami jednego z bloków odbywała się libacja alkoholowa z głośnymi krzykami oraz załatwianiem potrzeb fizjologicznych przez uczestników. Na miejscu zastano dwóch doskonale znanych z wielu wcześniejszych interwencji mężczyzn, którzy pili tam wódkę. Jeden z nich w dalszym ciągu w trakcie interwencji głośno krzyczał nie wykonywał poleceń w związku z tym, że zrobił się agresywny łapiąc i szarpiąc strażnika podejmującego interwencję został przy użyciu środków przymusu bezpośredniego obezwładniony. Mężczyzna, który nie był agresywny został ukarany mandatem karnym natomiast na drugiego zostanie sporządzony wniosek o ukaranie za zakłócanie spokoju i porządku publicznego.

 26.08.2017 zabezpieczenie festynu w strefie Aktywnego Wypoczynku organizowanego przez SAPIK.

STATYSTYKI

08.01 - 14.01.2018

Liczba zgłoszeń: 82
Liczba interwencji: 104
Zdarzenia ujawnione przez monitoring: 16
Dowóz zwierząt do schroniska: 5

17 - 01 - 2018

Zimowe obowiązki

Zarządcy dróg, właściciele posesji lub lokali, wspólnoty mieszkaniowe – to na nich spoczywa obowiązek sprzątania dróg i chodników z zalegającego śniegu, lodu a także usuwania z dachów i balkonów zwisających sopli i nawisów śnieżnych

Więcej Czytaj dalej