Tydzień Straży Miejskiej


W okresie od 14.08.2017 r. do 21.08.2017 r. strażnicy podjęli 117 interwencji w stosunku do 111 osób. Za pomocą kamer monitoringu miejskiego operatorzy ujawnili 36 zdarzeń, z czego w 23 przypadkach interwencję podejmowali strażnicy miejscy.

14.08.2017 około godziny 13:15 dyżurny straży miejskiej otrzymał zgłoszenie o połamanej brzozie na wysokości hotelu Viki, która zagrażała bezpieczeństwu. Strażnicy zlokalizowali zagrożenie w postaci drzewa – brzozy rosnącej na terenie hotelu Viki, która została złamana
i zawisła nad ścieżką prowadzącą nad jeziorem. Właściciel został poinformowany a miejsce oznakowano.

We wtorek 15 sierpnia 10 min po północny operator monitoringu zauważył dziwne zachowanie w budynku przy Placu Wolności, z jednego z okien na pierwszym piętrze, ktoś wyrzucał jakieś przedmioty na chodnik. Dyżurny skierował w to miejsce patrol zmotoryzowany, strażnicy weszli do klatki schodowej gdzie zastali dwóch mężczyzn
i kobietę. Kobieta miała zakrwawioną ręką, strażnicy na miejscu dowiedzieli się, że w jednym z mieszkań odbywała się libacja alkoholowa gdzie doszło do kłótni miedzy poszkodowaną kobietą a jej siostrzenicą, która zadała cios nożem w rękę poszkodowanej. Kobieta miała ranę ciętą przedramienia, strażnicy na miejscu udzielili pomocy rannej kobiecie zakładając jej opatrunek. Na miejsce wezwano zespół ratownictwa medycznego oraz policję. Ranna kobieta została zabrana do szpitala. Dalsze czynności prowadzi Policja.

15.08.2017 około godziny 16:15 patrol straży miejskiej udał się na cmentarz komunalny gdzie zgłoszono, że dwie osoby spożywają tam alkohol i zakłócają spokój głośną muzyką. Na miejscu strażnicy wylegitymowali dwóch młodzieńców pijących piwa żubr. Jeden z nich to osiemnastolatek, który został ukarany mandatem karnym drugi to nieletni gimnazjalista. Nieletniego przewieziono do miejsca zamieszkania gdzie babcia, pod, której opieką się znajdował nie zgodziła się na jego przebadanie alkotestem.

16.08.2017 około godziny 22:00 dyżurny straży miejskiej został poinformowany telefonicznie, że przy stacji Lotos kierujący samochodem ciężarowym najechał na znak drogowy. Opisany pojazd patrol znalazł na Mc Donaldem. W pojeździe była uszkodzona przednia tablica rejestracyjna a pod samochodem znajdowały się resztki zniszczonego znaku drogowego. Świadkowie wskazali, iż kierujący wraz z pasażerem znajdują się w Mc Donaldzie. Świadkowie wskazali kierującego twierdząc, iż jest to obcokrajowiec, który na zwróconą uwagę odpowiedział wulgaryzmami. W związku z taką sytuacją na miejsce wezwano patrol Policji, który przejął tą interwencję. Zarówno kierowca tego pojazdu jak
i pasażer znajdowali się pod wpływem alkoholu. Zostali zatrzymani w policyjnej izbie dla osób zatrzymanych.

19.08.2017 około godziny 17:10 dyżurny straży miejskiej otrzymał telefoniczne zgłoszenie
o grupie osób bijącej chłopca przy wierzy Przemysława. Na widok patrolu grupa rozbiegła się. Strażnicy wylegitymowali jednego z uczestników tego zajścia oraz ustalili pozostałych. Łącznie sześć osób.

STATYSTYKI

02.07 - 08.07. 2018

Liczba zgłoszeń: 50
Liczba interwencji: 117
Zdarzenia ujawnione przez monitoring: 13
Dowóz zwierząt do schroniska: 4

16 - 07 - 2018

Tygodniowy raport

W okresie od 9.07.2018 r. do 16.07.2018 r. strażnicy podjęli 118 interwencji w stosunku do 107 osób. W 46 przypadkach interwencje zgłosili mieszkańcy. Za pomocą kamer monitoringu wizyjnego operatorzy ujawnili 31 zdarzeń, z czego w 29 przypadkach interweniowali strażnicy miejscy.

Więcej Czytaj dalej