Tydzień straży miejskiej

W okresie od 15.05.2017 r. do 21.05.2017 r. strażnicy podjęli 85 interwencji
w stosunku do 62 osób. Za pomocą kamer monitoringu miejskiego operatorzy ujawnili 36 zdarzeń, z czego w 30 przypadkach interwencję podejmowali strażnicy miejscy.

 15.05.2017 około godziny 20:50 strażnicy miejscy zostali wezwani do jednej z placówek szkolno-wychowawczych gdzie zachodziło podejrzenie spożywania przez wychowanków alkoholu. W wyniku sprawdzenia okazało się, że dwóch siedemnastolatków znajduje się
w stanie po użyciu alkoholu. Nieletni zostali pod opieką wychowawców.

 W dniu 15.05.2017 r. patrol zmotoryzowany SM w trakcie dozoru ul. Koszalińskiej  zauważył przy kompleksje garaży zdewastowany samochód. W pojeździe były wybite  szyby, pojazd nie posiadał powietrza w kołach a karoseria była pomazana sprayem. Pojazd sprawiał wrażenie samochodu nieużytkowanego od dłuższego czasu. Na miejscu podszedł do strażników mężczyzna,  który widział koło południa  grupę trzech młodych osób (dwóch chłopaków i dziewczynę),  które siedziały  wewnątrz tego pojazdu a  po wyjściu z niego dopuściły się dewastacji jego w postaci wybicia tylnej szyby pasażera i zniszczenia lusterka zewnętrznego pojazdu.Następnie osoby te udały sie GP nr 2 przy ul. Wiatracznej o zajściu powiadomił Policję. Właściciel pojazdu został zobowiązany  zabezpieczyć pojazd, aby osoby postronne nie miały dostępu do niego oraz o dalszym postępowaniu.

 

16.05.2017 około godziny 9:10 strażnicy zostali wezwani na interwencję na ulicę Wyszyńskiego gdzie miał znajdować się wystraszony borsuk. Borsuk znajdował się
w korytarzu pod budynkiem biblioteki. Na miejsce wezwano lekarza weterynarii, który po uśpieniu zwierzęcia zabrał go do lecznicy na obserwację.

 17.05.2017 około godziny 18:30 kolejny ranny łabędź znaleziony w parku miejskim. Strażnicy przewieźli go do lecznicy weterynaryjnej a następnie po udzieleniu mu pomocy przez lekarza weterynarii został wypuszczony do jeziora.

  W  czwartek po północy 18.05.2017 około godz. 1:45 patrol SM prowadził planową obserwację ul. Polnej w pewnym momencie strażnicy zauważyli wydobywający się dym
z budynku nr 47. Natychmiast udali się  w celu sprawdzenia skąd się wydobywa. Na miejscu przy lokalu nr 11 zauważyli otwarty ogień za skrzynką energetyczną i obok tlącą się ścianę budynku tuż przy drzwiach wejściowych. Za skrzynkę energetyczną oraz na dach baraku zostały rzucone zapalone szmaty. Drogą radiową powiadomili dyżurnego,  który wezwał Straż Pożarną i Policję.   W tym czasie  strażnicy sprawdzili czy w mieszkaniu nikt nie przebywa jak się okazało w środku był mężczyzna, który spał funkcjonariusze obudzili lokatora mieszkania i nakazali mu niezwłocznie je opuścić, po czym przystąpili do gaszenia pożaru używając gaśnicy samochodowej i pałki służbowej przed przybyciem straży pożarnej  udało się  zdławić otwarty ogień. Po chwili przybyły dwie jednostki Straży Pożarnej, które przystąpiły do dalszej akcji gaśniczej, w ciągu pół godziny pożar całkowicie ugaszono. Dalsze postępowanie prowadzi policja.

 Przez cały tydzień były kontynuowane zajęcia prowadzone wspólnie z Fundacją Ewy Naworol. Podczas tych zajęć dzieci uczą się bezpiecznych zachowań szczególnie z psami. Obecnie ciężarówka stoi na Placu Koncertowym. Oprócz działań ukierunkowanych na dzieci także i mieszkańcy mogą zasięgnąć porad w sprawie swoich psów.

 20.05.2017 w godzinach  9-15 na parkingu za ratuszem zabezpieczenie Festiwalu koszykówki ulcznej

20.05.2017 na ul: Bohaterów Warszawy Kwesta uliczna „Podaruj dzieciom radość” organizator Stowarzyszenie sportowe Pomagamy Dzieciom.

20.05.2017 w Muzeum Regionalnym zabezpieczenie imprezy pod nazwą Noc Muzeów

STATYSTYKI

11.06 - 17.06.2018

Liczba zgłoszeń: 48
Liczba interwencji: 148
Zdarzenia ujawnione przez monitoring: 10
Dowóz zwierząt do schroniska: 6

21 - 06 - 2018

Ostrzeżenie meteorologiczne

Prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu od 10 mm do 20 mm oraz porywami wiatru do 80 km/h. Miejscami możliwy grad.

Więcej Czytaj dalej