Tydzień Straży Miejskiej

W okresie od 8.05.2017 r. do 14.05.2017 r. strażnicy podjęli 82 interwencje
w stosunku do 91 osób. Za pomocą kamer monitoringu miejskiego operatorzy ujawnili 26 zdarzeń, z czego w 22 przypadkach interwencję podejmowali strażnicy.

9.05.2017 r. około godziny 18:10 patrol straży miejskiej został poinformowany przez mężczyznę, iż w strefie aktywnego wypoczynku przy ul: Kopernika jego synkowi skradziono rower. Około godziny 20:40 patrolując ulicę wyszyńskiego strażnicy zauważyli chłopca, który jechał na skradzionym rowerku. Chłopiec został wylegitymowany i przekazany Policji.

12.05.2017 r. około godziny 1:40 operator Kamer monitoringu wizyjnego zauważyła trzech młodych mężczyzn siedzących przy ognisku. W pewnym momencie jeden z nich wyciągnął fajkę wodną następnie nabił ją substancją wyciągniętą z papierowego zawiniątka i zaczął palić. Po chwili fajka została podana następnym. Na miejsce został wysłany patrol straży miejskiej.
W momencie gdy patrol zbliżał się jeden z tych młodych mężczyzn wstał i fajkę wraz z papierowym zawiniątkiem zaniósł i schował za stojącą w pobliżu wiatę. Cała trójka została wylegitymowana a fajka wodna z suszem w papierowym zawiniątku został znaleziona. Było to dwóch siedemnastolatków i jeden szesnastolatek. Cała trójka została przekazana Policji, a po zbadaniu suszu potwierdzono, że jest to marihuana.

13.05.2017 r. około godziny 1:30 w Szczecinku na ul: Ordona operator kamer monitoringu wizyjnego zauważył, jak jeden z trójki mężczyzn idących tą ulicą niszczy znak drogowy ustawiony na tzw. wysepce pomiędzy jezdniami. Mężczyzna ten został przez strażników ujęty i wylegitymowany. Z uwagi na to, że nie przyznawał się do winy na miejsce wezwano patrol Policji, któremu go przekazano.

11.05.2017 r. strażnicy zabezpieczali cykliczną już imprezę „rodzinne czytanie” na ul: Bohaterów Warszawy organizowane przez Szkołę Podstawową nr 6.

Od piątku wspólnie z pracownikami fundacji Ewy Naworol rozpoczęliśmy zajęcia z dziećmi. Zajęcia są prowadzone w pomieszczeniu multimedialnym w ciężarówce ustawionej na Placu Kamińskiego. Dzieci uczą się tam opieki nad zwierzętami, ale również tego jak być bezpiecznymi w kontaktach ze zwierzętami. Zajęcia te będą kontynuowane przez ten i kolejny tydzień.

13.05 strażnicy brali udział w pikniku trzech osiedli organizowanym na placu koncertowym. Organizowali dla dzieci gry i zabawy a wspólnie z fundacją Ewy Naworol były pokazywane sposoby udzielania pomocy zwierzętom oraz zachowania bezpieczeństwa w kontaktach z psami.

13.05.2017 zabezpieczenie procesji.

STATYSTYKI

11.06 - 17.06.2018

Liczba zgłoszeń: 48
Liczba interwencji: 148
Zdarzenia ujawnione przez monitoring: 10
Dowóz zwierząt do schroniska: 6

21 - 06 - 2018

Ostrzeżenie meteorologiczne

Prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu od 10 mm do 20 mm oraz porywami wiatru do 80 km/h. Miejscami możliwy grad.

Więcej Czytaj dalej